Jdi na obsah Jdi na menu
 

19. 3. 2011

§ 1.
Na základě § 1 zákona ze dne 14. dubna 1920, č. 264 Sb. z. a n., o potravní dani na čáře, a § 1 prováděcího nařízení ze dne 26. dubna 1920, č. 265 Sb. z. a n., rozšiřuje se obvod potravní daně na čáře v Praze tak, že zabírá nyní:
1. celé území hlavního města Prahy (I. až VIII. část a fortifikační obvod);
2. obce vyjmenované v §u 1 zákona ze dne 6. února 1920, č. 114 Sb. z. a n., kterým se sousední obce a osady slučují s Prahou - avšak s vyloučením oněch částí katastrálních obcí: Bohnic a Hloubětína v soudním okresu Karlínském, Hostivaře v soudním okresu Vršovickém a Lhotky (polit. obec Hodkovičky) v soudním okresu Nuselském, jež leží dle přílohy k §u 2 tohoto nařízení vně hranic nové čáry potravní daně;
3. celou katastrální obec Lysoleje v soudním okresu Smíchovském;
4. ony části katastrálních obcí: Čimice, Ďáblice, Letňany a Kyje v soudním okresu Karlínském, Štěrboholy v soudním okresu Žižkovském, Chodov v soudním okresu Vršovickém, Kunratice v soudním okresu Nuselském, Modřany v soudním okresu Zbraslavském, Stodůlky, Řepy, Ruzyň, Nebušice, Horoměřice a Suchdol v soudním okresu Smíchovském, jež leží dle přílohy k §u 2 tohoto nařízení uvnitř hranic nové čáry potravní daně.

§ 2.
Běh nové čáry potravní daně vyznačen bude zvláštními, v přiměřených vzdálenostech postavenými sloupy s nápisem "Čára potravní daně" a s běžnými čísly.
V popisu čáry při komunikacích (silnicích a cestách), jež tvoří ohraničení nové čáry, označeny jsou hranice, jež leží směrem ku středu hlavního města Prahy, jako hranice vnitřní, takže komunikace sama leží mimo čáru potravní daně, a hranice na opačné straně od středu hlavního města Prahy jako hranice vnější, takže komunikace sama leží pak uvnitř čáry potravní daně.
Běh nové čáry potravní daně vyznačen jest na příloze, pozůstávající z plánku a z podrobného popisu. 

§ 3.
Nařízení toto nabývá účinnosti dnem 1.ledna 1921.
Provedení jeho ukládá se ministru financí. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář